Civilek: Házszabályt sértő módon módosítaná a bíróságokat érintő törvénycsomagot a kormány
Az utolsó pillanatban teljesen átírtak egy törvénymódosítási javaslatot, így lehetetlenítve el, hogy bárki véleményezni tudja azt.
Az utolsó pillanatban teljesen átírtak egy törvénymódosítási javaslatot, így lehetetlenítve el, hogy bárki véleményezni tudja azt.
Jogvédő civil szervezetek felajánlották a segítségüket, hátha a kormány nem tud megbirkózni a korrupció felszámolásával és az igazságszolgáltatás függetlenítésével.
Négy civil szervezet szerint a Kúria elnökének nem tetszik, hogy az Országos Bírói Tanács olyan etikai kódexet állított össze, amelyben rögzítik, hogy a szakmai kérdésekben szabadon elmondhatják a véleményüket.
Az Intézet szerint a magyar rendszer csupán demokráciának mutatja magát, Sulyok Tamás levele pedig csak az álságos működésmód ékes példája.
Az intézet szerint a Kúria félreértette Tóta W. Árpád publicisztikáját, és az ítélet káros a magyar sajtószabadságra.
A Fidesz alelnöke megsértette az intézet jóhírnevét.
Az autonómiák és a demokrácia védelméért jelentettek be demonstrációt.
Hosszas elemzést tett közzé az Eötvös Károly Intézet az MTVA-ban történtekről és a képviselői jogok érvényesüléséről.
Az Eötvös Károly Intézetet érintő kijelentései miatt kötelezték erre.
Ráadásul fizet is. Korábban végrehajtást kértek ellene, ezért „enyhült meg.”
A Fidesz képviselője az őt elmarasztaló és kötelező ítéletet nem hajtotta végre, ezért a végrehajtási eljárás elindítása.
"Ez nem kacsa?" – kérdezett vissza egy jogvédő, mikor meghallotta Lázár János ötletét arról, hogy a 2020 után születettek ne vehessenek dohányárut. A dohányzás visszaszorítása fontos, de ilyen különbségtételnek a jogászok szerint nincs alkotmányos alapja. Azt persze kétharmaddal bármikor lehet teremteni.